053-982-3558 וואטסאפ בלבד!
חפש

הנוסחה לפריצת גבולות

*ששה שלבים שיבטיחו שכל התחלה שלכם תניב תוצאות*

אחד הדברים שמבדילים מנצחים מכל השאר זה שהם תמיד מסיימים את המרוץ. השאר מפסיקים מתי שהוא. מתחילים דיאטה ומפסיקים, מחליטים להפסיק לעשן וחוזרים לעשן.

אז האמת, שרב ההתחלות של רב האנשים לא עוברות באמת את קו הכוונות הטובות. כלומר, אין פה באמת כוונה להתחיל משהו, אולי, SOME DAY, מתי שהוא.

אבל החדשות הטובות שניתן להתחיל דברים וגם להצליח לסיים אותם. הפעם אחשוף בפניכם את הנוסחה שפיתחתי לפריצת גבולות. נוסחת ששת השלבים שביצוע שלה יאפשר לכם להשיג כל יעד, כל מטרה בחיים.

השלב הראשון – הגדירו מטרה ראויה עם תשוקה בלתי מתפשרת להשגתה. איך נדע שהיא ראויה? מי קובע שזה ראוי או לא. מטרה ראויה היא כזו שמרגשת אותנו ובו זמנית גם מפחידה אותנו. למה מפחידה? אם היא לא מפחידה זה אומר שזה  MORE OF THE SAME וגם אין לי מושג היכן להתחיל. לדוגמא: לרוץ מרתון, להקים עסק מצליח או להבין מזה חופש כלכלי עבורי ולהשיג את זה.

הגדירו מטרה ברורה. סתם להגי "אני אתחיל לרוץ" זה נחמד. אבל לקבע יעד של ריצת מרתון בתאריך מסוים זה מעורר תשוקה, זה מפחיד ואוטומטית זה מרגש אותך. זה יעד ראוי.

השלב השני הוא פריצה תודעתית. הרגע שבו אדם אומר לעצמו שאולי הוא כן יכול. שהוא באמת מסוגל לבצע את היעד הזה. למשל, להיות חופשי כלכלית. רב האנשים לא באמת מאמינים שיגיעו לזה, שהם ראויים לזה, שזה מוסרי לחשוב שיהיו עשירים. אבל כאשר מתבצעת פריצה תודעתית ואדם מתחיל לחשוב שאולי זה כן יקרה, שאולי הוא מסוגל לעשות את זה הוא מוכן לשלב הבא של צעד בעולם הפיזי.

שני השלבים הראשונים הם מתחת לפני השטח. בד"כ אף אחד לא יודע עליהם ולא רואים  עדיין שינוי. זה שלב ההנבטה, כמו השבועות הראשונים של הריון, לא רואים כלום, אבל הרבה מתרחש מתחת לפני השטח ואלו צעדים הכרחיים לקראת הצעד הבא.

השלב השלישי הוא צעד ראשון  בעולם הפיזי. למשל, להירשם למרתון או לרכוש ידע חדש. הרעיון כאן זה פעולה. שיעבור את קו הכוונת הטובות. מי שישב בבית כל היום ויעשה דמיון מודרך בלבד לא יקרה לו שום דבר. צריך לעשות גם פעולה כדי להצליח.

למשל, ללכת ללמוד ידע חדש שיקדם אותך לעבר היעד.

השלב הרביעי – תכנית שתאפשר פעולה רצופה לכיוון היעד. התוכנית היא זו שמקדמת אותנו לקראת היעד, יוצרת רצף של פעולות, התמדה. אדם שפועל במסגרת של תכנית שכזו מרגיש בכל יום שהוא מתקרב עוד צעד לעבר החלום, היעד שהגדיר לעצמו.

תכנית כדאי לעשות עם מי שיודע לעשות את זה. עם מישהו שעשה את זה כבר. תכנית שתבטיח שתקום כל יום בבוקר ותדע מה אתה צריך לעשות לכיוון השגת היעד. אחרת לא תעשה כלום ופה בדיוק אנשים נשברים. אנשים אומרים לעצמם יש גשם, אז אני ארוץ מחר אולי בשבת, כשיש תכנית אין משחקים, מתקדמים על פי התוכנית.

עד כה מדובר עלינו, אבל אנחנו חיים בסביבה, לא בבועה. וחשוב שיהיה ברור שכל המחקרים מראים שסביבה חזקה מכוח רצון.

אנחנו מוקפים חברים, משפחה, עמיתים אשר עלולים מתוך כוונות טובות, לא רעות חלילה, להסית אותנו מהמטרה.

השלב החמישי היה טורפדו ראש ברזל. מוח נעול מפני השפעות שליליות.  לא משנה מה יגידו לנו מסביב, מנצחים מסגלים לעצמם הרגלים שהם מתעלמים מהשפעות חיצוניות ונעולים על המטרה.

הדבר דומה לסיפור הסרטנים. אולי יצא לכם לראות מה קורה לסרטנים כאשר זורקים אותם חיים לסיר בישול. ברגע ששמים יותר מ3-4 סרטנים בסיר לא צריך לדאוג, אף אחד לא יברח החוצה. ואגב, הם יכולים לטפס ולצאת, אבל הסרטנים אוהבים להיות ביחד, הם דואגים למשוך למטה כל פעם שמישהו מנסה לצאת שיישאר אתם. עד שהם מבינים שהרעיון של המים הרותחים לא משהו זה מאוחר מידיי.

השלב השישי להבטחת הצלחה והגשמה של כל התחלה שתבחרו בה, כל יעד מרגש שאתם חפצים בו הוא יצירת סביבה תומכת. כדי להתמיד בתוכנית אתם צריכים להקיף את עצמכם בסביבה מתאימה.  יש לנו סביבה פנימית וסביבה חיצונית. האדם הוא לא עץ, הוא לא תקוע באדמה, הוא יכול לבחור לעצמו כל סביבה שירצה.

הסביבה הפנימית היא המחשבות, הרגשות שלנו והסביבה החיצונית היא המשפחה, חברים, טלוויזיה… כל מה שאנו רואים, שומעים וקוראים.

אנשים שרוצים לפרוץ את הגבולות שלהם, חייבים לייצר לעצמם סביבה מתאימה. מה זאת אומרת לייצר סביבה תומכת?

סביבה של אנשים שמדברים ומסתכלים קדימה. להיות בסביבה של אנשים שאתם רוצים להיות כמוהם, אנשים שיקדמו אתכם, לא אנשים שיעכבו אתכם.

מה עושים עם המשפחה? בעולם ההתפתחות האישית ממליצים לשנות את הסביבה, אני בא מעולם המנהיגות. משפחה לא מחליפים משפחה מנהיגים!

אשמח לשמוע על התחלות שהפכו לניצחונות. ספרו לי בפייסבוק.

הנה סיפור קצר על כמה התחלות – וההמשך שלהן, מפי טליה ברק האלופה מנבחרת 10 שלנו:

אלון יקר שלנו,

גאה להיות חלק מהתצרף שיצרת.
השבוע במפגש דיברתי עם בחור שמצא את אהבת חייו בבקר פריצת גבולות,
ואחרי קוד הכסף התקבל לעבודה בחברת הייטק,
שאחריה רדף חצי שנה ללא מענה.

באותו מעמד דיברתי עם אישה שסבלה מעייפות כרונית,
ובעקבות קוד המנצח קמה כל בקר ב 5 לרוץ!

אין מספיק מקום בדף מלהכיל את כמות האנשים ששינית את חייהם, במישרין והן בעקיפין.
מנטור אהוב העיד עליך ״כאיש משוך בחוטים של נתינה וחסד״.
שידרגת לנו את החיים, שמחה כל יום שבחרתי בך כמנטור.
אוהבים אותך, משפחת ברק מתנהלת אחרת תודות לדרך שלך.

באהבה רבה
טליה ברק

זכרו לנצל כל שנייה בחיים.
במאמר דברתי על מטרות ויעדים גדולים ועל הדרך להגשים אותם. אבל החיים מלאים החלטות מידי יום, לפעמים הן נראות מאד קטנות, אנחנו בד"כ לא יודעים מראש אם החלטנו נכון אלא רק בדיעבד. מה שבטוח זה: כמו שכולנו יודעים – "רגע שעובר – לעולם לא חוזר".

הסרטון נקרא : Seconds (לחצו על הקישור).

נצלו כל שנייה בחכמה

החזרה הגנרלית נגמרה, החיים הם כאן ועכשיו!

הפילוסוף סנקה אמר: "מזל הוא מה שקורה כאשר מוכנות פוגשת הזדמנות". ואני אוסיף אם אנחנו בעניין של התחלות ושינויים בחיים, רגע שעובר לא חוזר, אתם כבר יודעים מה זה מזל ובוגרי קוד המנצח מכירים מצוין את "האוטובוס עם הביקיני"….

אל תחששו לעשות טעות. הטעות הכי גדולה בחיים היא לא לעשות משהו כי פחדתם לטעות.

 
תחיו בעוצמה,
אוהב אתכם,
אלון אולמן וצוות "קוד המנצח".

שלח במייל שלח להדפסה
עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה?
מלא את פרטיך בטופס ונחזור אליך בהקדם.

    053-982-3558 וואטספ בלבד!
    או פשוט לדבר איתנו במסנג'ר