1-700-700-809
חפש

שנה חדשה בפתח

*להישאר צעירים לנצח*

שנה טובה לכם!

אחת המחמאות הכי גדולות שאנשים אוהבים לקבל זה "את ממש לא נראת בגילך" או "לא השתנתה בכלל" נכון? מכירים את זה? כולם רוצים להשאר צעירים ולהראות פחות מכפי גילם. והאמת, יש אנשים שכאשר מסתכלים עליהם הם באמת לא נראים בגילם. כלומר לא נראים בגיל שכתוב להם בתעודת הזהות. לעומתם, יש גם אנשים שכאשר מסתכלים עליהם הם נראים יותר מכפי גילם. האם זה גנטיקה? מזל? אז התשובה קצת יותר מעניינת ומפתיעה.

באחד הניוזלטרים האחרונים שלנו כתבתי על זמן, על כך שהזמן עושה את שלו, הוא עובר ואי אפשר לעצור אותו, והשאלה החשובה היא: מה אנחנו בוחרים לעשות בזמן שהזמן עובר. את הגיל כן אפשר לשנות! לא לעצור, אבל בהחלט אפשר להשפיע על הגיל שלנו. זה לא מקרי שיש אנשים שנראים צעירים מכפי גילם ובאופן משמעותי ולא אני לא מדבר על ניתוחים פלסטיים. הסיפור פשוט. לכל אחד מאתנו יש בעצם שלושה גילאים: גיל כרונולוגי, ביולוגי ופסיכולוגי. הגיל הכרונולוגי, זה מספר הימים שכדור הארץ סבב על צירו מאז שיצאנו לאוויר העולם. את הגיל הזה אי אפשר לשנות ואין לנו השפעה עליו אבל הוא גם לא כל כך משנה.

הגיל הביולוגי, שזה הגיל הפיזי של הגוף שלנו, נתון מדויק, מדיד, שיש לנו היכולת להשפיע עליו הרבה יותר מכפי שנדמה לנו. גיל זה תלוי "בדלק" שאנו מזינים את הגוף שלנו, בתזונה שלנו ובפעילות הגופנית שאנו עוסקים או לא עוסקים בה. ניתן למדוד גיל זה על פי פרמטרים מדעיים ברורים כמו מצב חילוף החומרים בגוף, צפיפות העצם, ספירת כדוריות הדם ועוד ועוד. גיל זה הוא גיל אמיתי מאד. על פי הגיל הביולוגי (ולא הכרונולוגי) אנחנו מרגישים ונראים ותתפלאו מצב ביולוגי מעולה יכול להביא בן אדם להראות שנים רבות פחות מכפי גילו.

הגיל השלישי הוא הגיל הפסיכולוגי. פה מדובר על גיל הקשור בעולמות הבלתי נראים שלנו: העולם הרגשי, המנטלי והרוחני. השאלה איך אנחנו מרגישים? איך אנחנו תופסים את עצמנו? האם אנחנו מסוג האנשים (לפעמים גם בני עשרים או שלושים) שקמים בבוקר וכל ההוויה שלנו במהלך היום זה "תנו קצת לישון …או לנוח…", אנשים שהחלום הרטוב שלהם זה לצאת לפנסיה. או שאנחנו אנשים מסוג אחר, שחיים מתוך תשוקה, שקמים בבוקר במרץ, בעוצמה עם חלומות ויעדים, מטרות ושאיפות. אם אתם נמנים עם הסוג השני, כנראה תרגישו ותיראו צעירים בכמה שנים טובות מהגיל הכרונולוגי שלכם. רוצים דוגמא? בבקשה. יש לנו בארץ את אחת הדוגמאות הכי טובות שאפשר לתת: שמעון פרס, מכירים? שמעתם עליו? כבוד נשיא המדינה, חגג באחרונה יום הולדת 90. אז כן, הגיל הכרונולוגי שלו הוא 90. אבל האם האיש נראה בן 90? מרגיש בן 90? ממש לא. האיש מלא חלומות, יעדים, חי בלוח זמנים צפוף , אף פעם לא מתעייף. כי זו ההווייה שלו. לא קשור לגנים, לא קשור למזל. האיש אוכל נכון, מזין את הגוף שלו "בדלק" הנכון ומוקף בעולם רוחני, מנטלי עשיר, תוסס, אופטימי שלא במקרה משאיר אותו צעיר לנצח.

אם כן, הזמן בו נולדת חשוב, אבל לא העיקר. השאלה החשובה היא מה בן אדם בוחר לעשות עם החיים שלו מהרגע שהפך לאדם בוגר, בעל תודעה. זוכרים בשיעור מולדת לומדים על משאבים (מחצבים, מים..) אח"כ באוניברסיטה לומדים על "גורמי ייצור", כלכלת שוק,  לא משנה איך קוראים לזה מדובר על אותו דבר. על כך שבכלכלה תמיד יש מחסור ושמשאבים הם מוגבלים וכו. אבל ישנו משאב אחד שונה, יוצא דופן. יודעים מהו? זמן. זמן הוא משאב, שגם ממנו תמיד יש חוסר נכון? "אין לי זמן", "הזמן עובר", "השנים חולפות", "רק לפני רגע נדמה שהוא נולד וכבר מתגייס"…  זמן הוא חד כיווני, בלתי ניתן לצבירה, אי אפשר להעביר אותו למישהו אחר והוא שונה מכל המשאבים האחרים. במה? הוא שוויוני. שוויוני לכולם! אף אחד לא מקבל יותר זמן בגלל גנים או בגלל מזל או בגלל כסף נכון? הזמן עובר אותו דבר, באותו קצב אצל כולם. אבל, המפתח הוא כרגיל בבחירות של כל אחד, במטרות ובהווייה שלנו. האם אני בוחר לנצל כל רגע בחיי, לא מסתפק בלנשום, אלא מצפה גם לחיות, לחיות בעוצמה? אם אתם כאלו כנראה שאתם מרגישים צעירים, נראים רעננים ומשיגים את התוצאות שאתם מצפים להן. אם לא…חבל.

"ישנם אנשים שחיים את חייהם כשהם מתחרטים על העבר, מתלוננים על ההווה וחוששים מהעתיד. המנצחים לומדים מהעבר, מחליטים בהווה ויוצרים את העתיד". אלון אולמן.

מאחל לכם שנה טובה ומלאת שמחה, חלומות ותשוקות

אלון אולמן.

השראה

כולנו מאחלים לעצמנו וליקרים לנו שנה מוצלחת, טובה יותר מקודמתה, שנה של שגשוג, של השגת יעדים משמעותיים. חלקכם אולי עדיין סקפטיים לגבי היכולת שלהם ולא בטוחים שיוכלו להגיע ליעדים שהציבו לעצמם. חושבים שאין לכם את הכישורים? את הגנים? אין מספיק כסף? אין מספיק זמן?.. צפו בסרטון המצורף. תשקיעו בו 10 דקות. הוא שווה את זה. החיים שלכם שווים את זה. מקווה שאח"כ תתקרבו צעד נוסף להבנה של מהו כוח רצון ועד כמה אתם . כן אתם , אתם הם אלו שכותבים את הסרט של חייכם.

 

המלצה על ספר

שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נהדרת להתפתח, להמשיך לצמוח ובוודאי לאלו מכם שעברו את "קוד המנצח". אני ממליץ לכם לקרוא את "התנ"ך" של ההתפתחות האישית. ספר שחולל מהפכה ומהווה עד היום רב מכר שתורגם לעשרות שפות. "שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" – סטיבן קובי. אחד הספרים שהשפיעו עלי במיוחד.

בשפה פשוטה ובעזרת כלים ברורים, נותן סטיבן קובי את הדרך לנהל חיים אפקטיביים, מאושרים, טובים וכאלו שיביאו כל אחד למימוש עצמי.

ספר חובה לכל מי שנכנס לתחום ההתפתחות האישית.

הדברים הכתובים בספר זה הם חלק משמעותי מהמתודולוגיה של הקוד.

 

שלח במייל שלח להדפסה
עכשיו זה הזמן שלך! יש לך שאלה?
מלא את פרטיך בטופס ונחזור אליך בהקדם.

    אפשר להתקשר אלינו:
    1-700-700-809
    או פשוט לדבר איתנו במסנג'ר