הצלחה מעשית בחיים שלך, מאמרי תוכן

האם כל אחד יכול להצליח?

האם כל אחד יכול להצליח?

התשובה היא - כן! וללא קשר לנקודת הפתיחה שלו

*כללי ההצלחה*

שלום חברים,

לאחרונה נדרשתי לשאלה מעניינת: האם באמת כל אחד יכול להצליח?

אתם יודעים, הצלחה היא עניין חמקמק… יש כאלו שיטענו שכדי להצליח צריך להיות “בר מזל” או לפחות להיוולד בצד “הנכון” של החיים. להורים הנכונים, בגיאוגרפיה הנכונה, עם הכפית בצבע הנכון בפה… וכמובן עם הגנים המתאימים להצלחה.

אבל האם זה באמת כך? האם באמת צריך להיות בר מזל כדי להצליח?

ומה עושים כל אלו שהם פחות “ברי מזל”? האם להם אין שום סיכוי להצליח? רק בגלל שלא נולדו עם ה”גנים” הנכונים?

יש כאלו גם שיטענו שישנם גורמים נוספים שיקבעו את הצלחתו של אדם, למשל, כמו רמת ההשכלה והחינוך שהוא מקבל.

כמי שעוסק שנים ארוכות בנושא ההצלחה, ומלווה אלפי אנשים להצלחות ופריצות דרך, באופן שיטתי וכאורך חיים, התשובה שלי לכך היא ברורה: כל אחד יכול להצליח! וללא קשר לנקודת הפתיחה שלו.

נשמע לכם מופרך?

ב-1855 הוא החל את לימודיו בגיל 7 בבית הספר. אך לאחר 12 שבועות בלבד הוא סולק מהלימודים. המורים שלו טענו שהוא פשוט טיפש, ואין שום סיכוי שהוא יקלוט משהו מהחומר הנלמד. בנוסף לכל אלו, אותו ילד גם סבל מבעיות שמיעה, ולא שמע ציוץ ציפור מגיל שתים עשרה ואילך. המורים מזמן כבר ויתרו עליו, כי תנאי הפתיחה שלו היו כל כך עלובים. אמו של אותו ילד, מורה לשעבר, התחילה ללמד את בנה בבית. הילד ה”טיפש” למד כל כך מהר, שבגיל 12 כבר הספיק לקרוא את כל כתבי שייקספיר ודארווין כמו גם ספרי היסטוריה, מדע ושירה רבים. עד סוף ימיו הוא המשיך ללמוד בכוחות עצמו והוא מעולם לא ביקר במוסד השכלה כלשהו.

בגיל 12 אותו ילד מכר עיתונים וממתקים ברכבת. בגיל 14 הוא ייסד עיתון שאותו הדפיס באחד מקרונות הרכבת. הוא עשה עוד דברים רבים אחר כך… בגיל 22 הוא רשם את הפטנט הראשון שלו, שהיה רק סנונית ראשונה לפני פטנטים רבים אחרים שמוכרים כיום לכולם: נורת החשמל, רכבת חשמלית, הבובה המדברת הראשונה, עט חשמלי, מדפסת אוטוגרפית והטלגרף.

תומאס אדיסון נפטר בגיל 84. העולם אותו עזב היה שונה מאוד מהעולם לתוכו נולד. ואפשר לזקוף חלק לא מבוטל מהשינוי הזה לזכותו. ומעבר לכל ההמצאות שהוא טרח והעשיר את עולמנו איתם, הוא יזכר גם בזכות מה שאמר:“אילו היינו עושים את כל הדברים שביכולתנו לעשות, אין ספק שהיינו מדהימים את עצמנו”.

אי אפשר לומר על אדיסון שהוא נולד עם הגנים הנכונים, או בצד “הנכון” של ההצלחה. נתוני הפתיחה שלו לא היו פשוטים. מה שהוא עשה עם נתוני הפתיחה הללו, זה כבר סיפור אחר…

ואדיסון הוא לא היחיד. העולם שלנו מלא בדוגמאות של אנשים שמצאו את עצמם בסיטואציות בלתי אפשריות, או עם נתוני פתיחה קשים ומורכבים ובכל זאת – יצרו לעצמם הצלחות חסרות תקדים.

אני רואה זאת יום יום, בסיפורי ההשראה שאני מקבל מאלפי בוגרי “קוד המנצח”. פעם האמנתי שכל אחד יכול להצליח – היום אני יודע שזה כך!

אשמח לשמוע כאן את תגובותיכם ומה אתם חושבים על כך – האם באמת כל אחד יכול להצליח?

שלכם,

אלון אולמן

שתף פוסט זה

אולי יעניין אותך גם

הירשמו לניוזלטר שלנו

וקבלו עדכונים על קורסים, כנסים ומוצרים

מספר המקומות מוגבל!

בוקר פריצת גבולות

הגיע הזמן לפרוץ את הגבולות שלך, כאן ועכשיו! דרך סיפורו מעורר ההשראה של אלון אולמן – “פריצת גבולות – סיפורו של איש הברזל”

השינוי מתחיל עכשיו!

לפגישת בניית תמונת הצלחה שלכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה.

דילוג לתוכן